Çağrı Merkezi: 0286 218 40 17

Siemens Buzdolabı Servisi

Siemens Buzdolabı Servisi

Gerekli donanım ve ekipmana sahip teknik personeli ile Siemens Buzdolaplarınızda oluşan arıza ve bakım ihtiyaçlarınıza Buzdolabı Servis hizmeti veriyoruz. Özellikle yaz aylarında buzdolaplarınızın gerekli olduğundan daha fazla çalışması sebebi ile arıza ve bakım ihtiyaçları periyodik olarak yaptırılmalıdır. Isınma, buzlanma ve soğutmama gibi arızalar için İstanbul Servis çağrı merkezini 7 gün 24 saat arayabilir ve randevu talebinde bulunabilirsiniz. 

Buzdolabı dış gövdesi neden aşırı ısınıyor?

Dış gövdenin aşırı ısınma sebepleri soğutucu motorunun fanı bozuk olabilir veya kondanseri dolmuş olabilir. Aşırı sıcaklarda dolaplarınızın daha rahat çalışabilmesi için arka ve yan boşlukları duvardan en az 15 cm uzakta olmak zorundadır.

Alt bölme neden donduruyor?

Alt bölmenin dondurma nedeni ısının 0 derecenin altında olduğunu gösterir. Isıyı algılayan termostat arızalı olduğunda istenilen ısının 5 veya 6 derecede sabitlenmesini engeller ve gıdalarınız donabilir.

Alt bölme neden soğutmuyor?

Üst bölümde bulunan rezistansların ve sensörlerin arızalı olması yada rezistansları çalıştıran anakartın arızalı olmasındandır. Ayrıca su giderinin tıkanması yada iç fan motorunun arızalı olması durumlarında alt bölme soğutmaz ve İstanbul Servis çağrı merkezine ulaşmanız gerekmektedir. Ekiplerimiz size gün içinde dönüş yapacaklardır.

Buzdolabı otomatiğe neden geçmiyor?

Soğutucunuzun otomatiğe geçmemesinin nedeni yeterli ısıya ulaşmamasıdır. Bu sorunun başlıca sebepleri motor gazı iyi dolaştıramadığı için yoğunlaşma az seviyede meydana gelir ve otomatik çalışmaz. Ayrıca sistem tıkalı olabilir.

Dondurucu bölümünden neden ses geliyor?

 

İç fan motorunun arızalı olduğunu gösterir. Ayrıca aşırı karlanmadan dolayı fan motoru ses yapabilir.